03 Ağustos 2020

TEMMUZ 2020 OKUDUĞUM KİTAPLARHiç vakit kaybetmeden Temmuz kitaplarımı da bırakayım şuraya bakalım sizin seçkilerinizde yer alıyor mu. Okuduklarınız varsa sizin de fikirlerinizi yorum kısmına yazmanı isterim ;)


KİMSEYE SÖYLEME - HARLAN COBEN 
Martı Yayınları

Tabii ki gizem,aksiyon,suç ,polisiye türünün en iyi yazarlarından biri olan Harlan Coben'i okuyunca açılmamak olmazdı.
.
Kimseye Söyleme de yine cinayetler, sırlar, çözülüyormuş gibi görünen sırlar ve kitabın finaline kadar o mu bu mu derken küüüt ters bir kroşe 🤭 ile nakavt olmalar 🤣🤣. İyi seyirler pardon keyifli okumalar. Şşşşşşt sakın "KİMSEYE SÖYLEME"


HEDEF SENSİN - MERAL KIR
Olimpos Yayınları

İddialı Sancaktar ailesi serisinden sonra 3 kitaplık yeni seri ile kalemini özlediğim Meral Kır bu defa aşk ile polisiyeyi hikayeyi harmanlamış hepsi dozunda çok keyifli bir okuma haline getirmiş. Bu defa kahramanlarımız savcı Güçer Öztürk ve gazeteci kız Zeynep Erdem. Ben bir an korkmuştum hikaye sonlanmayacak ikinci kitabı nasıl bekleyeceğim diye ama katil bulundu rahatladım ama aşk sonsuza kadar devam 🥰🥰🥰 Acısıyla, tatlısıyla 💘💘 Hedef alıp vursak ta bazen es geçer ya da tam 🎯 nden vurur ✌️
.


İÇİMDEKİ YOLCU - ŞEBNEM AKARSU
Artemis Yayınları

İclalAydın Kitap Kulübünün çıkardığı altıncı kitap. İlk dört kitap psikolog yazarlar tarafından çıkarılmıştı. Ani, anlatı, roman tarzindaydi. Beşinci kitaptan itibaren çıkan kitaplar farklı sektörden kişiler olmasına rağmen tek ortak özellikleri yazarların çıkardığı ilk kitap olmaları .


İçimdeki Yolculuk ta yazarın kendi duygu düşüncelerinden oluşuyor. Anlatı ,deneme tarzında. Bu tarz severlerin hoşuna gidecektir. Dünyayı gezmiş olan yazar buralarda çekilen fotoğrafları ile o zaman kaleminden dökülenleri zaman, yer notları düşerek aktarmış. Yine de hikaye ve roman tarzını tercih ederim.


Beşinci kitap olan Mürşid henüz bitmediği için onu paylaşamıyorum. Bittiğinde sizlere aktarıyor olacağım.MAVİ ORMAN - DEFNE SUMAN 
Doğan Novus Yayınları


Ahhhh ben de Mavi Orman'larda kaybolmaya razıyım 🌊🌊🌊 Bulabilsem

Defne Suman'in okuduğum ikinci kitabiydi. Kişisel gelişim, anlatı tarzinda yazılmış. Çok keyifli bir yolculuktu. Sanki kendisiyle tüm dünyayı gezmiş gibi hissediyorum. Yoga seruvenini anlatmış bu kitabında. Nasıl tanıştığını ,bu yola nasıl baş koyduğunu, karşılaştığı zorlukları her şeyi en içten samimi cümlelerle anlatmış. Alıntı bırakmayacağım buraya. Yogaya ilgi duyanların keyifle okuyacağı bir kitap olmuş. Emeklerinize sağlık.

İlk okuduğum romanı Kahvaltı Sofrası idi. Şimdi de Emanet Zamanlar yolda geliyor bayram sonrasına kaldı 👍


HAYELDAMLASI KİTAPLIĞI

7 yorum:

 1. Blogwalking here from Malaysia. Follower #129

  YanıtlayınSil
 2. Yine güzel güzel kitaplar bitirilmiş, harikasın :)

  YanıtlayınSil
 3. Çok güzel kitaplar okunmuş, okumaya zaman ayırmak lazım

  YanıtlayınSil
 4. Bakalım zaman olursa bir kaçını okumak isterim. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil

OCAK 2021 OKUDUĞUM KİTAPLAR

Yepyeni bir yılın yepyeni ikinci ayında dermişim yarıyı geçtik yine ammavelakin bu defa çok geçerli mazeretlerim var :) Bu konulara daha son...