17 Mayıs 2020

KİTAP KOALA'dan #KitapAlışverişiBuradan sizlere çok güzel ve özel bir web sitesini tanıtacağım. Bu bir online kitap satış sitesi. 2 yıl önce açılmış. Teşvikiye'de kitapçısı da var yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Karantina günlerinde gidemiyorum, çıkalım ilk işim ziyaret etmek olacak. Şimdi ee bir sürü kitap satış siteleri var diyorsunuz değil mi? Bunun bir farkı var ama , hizmet ettiği alan. Üstlendikleri misyon çok çok güzel ve anlamlı. Ben Ocak 2020 de üye olmuştum siteye ama bu kadar kapsamlı çalışmalarını bilmiyordum. Nisan ayında karantina döneminde kitap siparişi vermek için siteye girdim ve bundan sonra kitap alımlarımda ilk sırada yer alacak. Hatta bu ay verdiğim siparişlerin gelmesini bekledim. Nisan ayında ve Mayıs ayında aldığım kitapları ve siteyle ilgili bir sürü link aşağıda bırakıyorum, kısaca değineceğim fakat sizler bu linkleri tıklayarak daha çok bilgiye ulaşabilir. Bizzat kurucusu Umut Kısa'nın ağzından bu hikayeyi dinleyebilirsiniz.


Efendim bizler yaşadığımız bu dünyada çoğunlukla insan türü olarak başka varlıkların yaşadığını unutabiliyoruz zaman zaman. Hayvanlar, bitkiler , doğa .. tüm bunlarla ortak yaşam alanımız aslında bu yeryüzü. KitapKoala.com  kitap satışından elde edilen karı sokak hayvanlarının bakımına, beslenmesine,tedavisine harcıyor. Web sitesinde, bloglarında, youtube kanallarında ve cazkolik.com'da kurucusu Umut Kısa'nın röportajında çok güzel anlatılmış. Sistem nasıl kurulmuş, nasıl çalışıyor... 


Bu linkte instagram hesabımda paylaştığım post var 👇@hayeldamlasikitapligi

https://www.instagram.com/p/B_NanHmJPYX/

Neden KİTAP KOALA?

Çünkü alışveriş yaptığım her bir kuruş ,bu dünyayı bizimle paylaşan canlıların ,sokak hayvanlarının bakım, tedavi, beslenmeleri amacıyla harcandığı için. Bu dünya sadece bizim değil onları da düşünenler var ve bu denli anlamlı güzel bir amaca hizmet ediyor. 2 yıl olmuş açılalı. Hem online hem de Teşvikiye de açılan kitabevinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Ben Ocak ayında üye olmuşum, ilk alışverişimi bu ay yaptım. Bilenler elbet vardır ama bilmeyenler de var. Neden reklam yeterince yapılamadığını, hizmetlerini, kuruluş amaçlarını ,sistemin nasıl işlediğini v.s. tüm bu ve aklınızdaki soruların cevaplarını kitapkoala.com sayfasına girerek blog sayfasını tıkladığınızda göreceksiniz. YouTube kanallarında ve cazkolik.com'da kurucusu Umut Kısa'nın röportajlarını dinleyebilirsiniz.
Keşke tüm yayınevleri bu amaca hizmet edecek indirimlerini bu sitede de paylaşsa. Arz - talep meselesi gibi bakıp biz okurlar bu yönde çalışabiliriz belki ✌️ he ne dersiniz?
Artık gönül rahatlığıyla 💯 hiç düşünmeden alışveriş yapacağım kitap satış sitesi. Umarım şu karantina günlerinden kurtulup fiziken de ziyaret ederim ve neler yapabilirim 😉 bir bakarım. 💻💻💻www.kitapkoala.com.
.


Bu arada web sayfaları hakkında bölümünde isimlerinin neden KitapKoala olduklarını öyle güzel açıklamışlar ki. Koalaların özelliklerini bilmezdim, ismen bilirdim sadece şimdi dünyanın en tatlı varlıkları gibi geliyor bana 😍

GELELİM LİNKLERE

Web sayfaları :   https://www.kitapkoala.com/


Blog Sayfaları:  https://blog.kitapkoala.com/


YouTube Sayfaları:  https://www.youtube.com/channel/UCiUkdtnIk5eA1I_g1HK8sAg


 Kitap Koala Nedir?  https://www.youtube.com/channel/UCiUkdtnIk5eA1I_g1HK8sAgKitap Koala’nın Kurucusu Umut Kısa İle  Röportaj :   

  https://blog.kitapkoala.com/2020/04/07/kitap-koalanin-kurucusu-umut-kisa-ile-roportaj/

Bu ay ikinci alışverişi yaptım gelen kitapların videosunu youtube 👉kanalımızda :))) görebilirsiniz neden çoğul eki kullandım evdeki minik fare benim kanalıma dadandı habire kendi video çekip benim kanalıma yüklüyor hoffffff :(


Linkini bıraktım👇👇👇 #KitapKoala Alışverişimin videosunu tıklayarak izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=BIitoLH-KFw
haYELDAmlası Alışveriş22 yorum:

 1. Hoş bir fikir ile yola çıkılmış bir site doğrududur. Teşekkürler.. Şimdi de kitap alışverişini izlemeye gidiyor. 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geç keşfettim ama alışverişlerim artık oradan olacak çoğunluğu :)

   Sil
 2. Linkleri inceleyeceğim.Duyarlılığınız için de ayrıca teşekkür ederim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel ve anlamlı işler yapılınca duyarsız kalamıyorum :) Ben teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

   Sil
 3. Not aldım teşekkürler! Haftaya Blogger Gazetesi'nde yer vereceğim... :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum , ne kadar çok bu haberi yayar ve insanların oradan alışveriş yapmalarını sağlayabilirsek belki bir sokak hayvanının daha ihtiyaçlarını karşılamış olacağız. Aynı zamanda ikinci el kitap alımlarına da başlayacaklar ama ilk etapta ikinci el kitap satışları online değil Teşvikiye'de bulunan kitapçıdan yapılacak.

   Sil
 4. ben de mutlaka bakacağım öneri için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim bir kez bile alışveriş yapılsa çok güzel bir katkı sağlanır aslında

   Sil
 5. sayende bu güzel siteye bende bakıyorum. Çok güzel düşünülmüş. Bundan sonra bende buradan alışveriş yapacağım

  YanıtlayınSil
 6. Ne güzel bir fikir bu. Çokkkkk teşekkür ederiz bu güzel bilgiler için 👍😊🤚

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için.

   Sil
 7. Harikaymış, çok sevindirdi beni, kitap alırken ben de ilk sıraya bu siteyi koyacağım :)

  YanıtlayınSil
 8. heey saol yaaa bilmiyoduum ne güzelmiş, bi de çok yakınmış bana, oleeey :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. süper ;) yazın geldiğimde bir gün buluşabiliriz belki :) bir kahve ısmarlarım sana

   Sil
 9. Sayenizde öğrenmiş oldum, bende bir inceleyeyim hemen :)

  YanıtlayınSil

ARALIK 2020 DE OKUDUĞUM KİTAPLAR

  Neredeyse bir hafta oluyor ve ben yeni post giriyorum. Aslında planlayıcımda ve kafamda oluşturdum haftada bir en az bir post olsun diye a...