Bu saatte aslında hem sahuru beklerken hem de ihmal ettiğim blogumu güncellemek adına giriş yaptım. Öncelikle eş dost ziyareti :) selam sabah derken aslında aklımda bambaşka bir post vardı. Fakat fotoğrafları bilgisayara atmadığımı fark ettim. Onu yarına erteleyerek içinde bulunduğumuz günler hakkında bir sohbet edelim istedim. Kısacık olsa da. 

Önce bu saatte kimler ayakta bakalım ;)

Tüm dünyaca Covid 19 denen bir virüs tarafından imtihan ediliyoruz hahahah böyle söyleyince kendimi okul sıralarında gibi hissettim. Evdeyiz, dipteyiz, sondayız, depresyondayız, iyiyiz, kötüyüz....... Herkesler farklı bir ruh halinde. Yine de şükür diyelim en azından önlemler alındı, artık rakamlar gerilemeye de başladı ve ikinci dalga gelmezse bu da daha çok insanların önlemleri gevşetmemesine bağlı paralel bir durum gerektiriyor, bu günleri geride bırakacağız. İnşaallah daha beteriyle karşılaşmayız. 


Evet hala karantinadayız. Şu an ben de çalışmıyorum evde oğlumla ilgileniyorum. Online okul, ders, kitap okuma saati, etkinlik, yemek, iş derken kendime daha az zaman ayırabildiğimi fark ettim. Gezmeyi , dışarda vakit geçirmeyi seven biri olarak öncelikle adapte olmakta zorlandım evet :) ama evimin keyfini çıkarmaya çalıştım. 

Bu arada süreçle ilgili bir çok geyik muhabbetler, karikatürler, özlü sözler, fıkralar, şarkılar, türküler,maniler,şiirler  gırla gitmeye başladı. Bu akşam bloglararası sörf yaparkan Blogbeyi'nde birkaç karikatür gördüm. Hem güldüm hem düşündüm ;) Sizler için bir tane aşağıya bırakıyorum. Her ne kadar traji-komik olsa da , ölmüşle olmuşa çare yok derler biz de bu zamanları en az hasarla atlatabilmenin yollarına bakacağız.

Herkese sevgiler ve sağlıklı günler diliyorum.

Yandaki linke tıklayarak Blogbey'in paylaştığı karikatürlere de bir göz atın derim ;) 👉https://www.blogbeyi.com/2020/04/karikatur-korona.html

8 Yorumlar

 1. Öncelikle hoşgeldin ayakta olanlardan biride benim sahuru bekledim :) Sonra bakayım derken senin yazınla karşılaştım :) Güzel bir yayın olmuş okumak keyifliydi :D Karikatürleri bende yeni paylaşmıştım 2 saat öncesinde :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler daha keyifli paylaşımlara inşaallah diyelim

   Sil
 2. Bıraktığın karikatür çok iyi :D Aramıza tekrar hoşgeldin:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ayy canım sağolasın :) bu kadar ara vermek istemiyorum ama elimde hiç gitmedi son dönemlerde

   Sil
 3. Thank you for yor useful post!

  YanıtlayınSil
 4. Sağlıklı olduğumuz sürece şükrediyoruz ☺️

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok şükür Deryacım inşaallah sayılı gün diyelim geçer ama belirsizlik insanı yoruyor

   Sil