30 Haziran 2013

OKUDUM BİTTİ... DÜĞÜMLERE ÜFLEYEN KADINLAR / ECE TEMELKURANARKA KAPAK YAZISI

"Amira, bize kadınları nasıl seveceğimizi anlatan bir kitap lazım. Yoksa hep böyle şapşal ve kavruk kalacağız. Bize kadınların nefesini genişletecek, o nefesin rüzgârına yelken açmamızı öğretecek bir kitap lazım. Yoksa biz ne kadar sevilsek tamir olmayız."


Bir kadının kalbini fena kırmış bir adam...


O adamı öldürmek için çölü geçmeyi göze almış dört kadın... Düğümlere Üfleyen Kadınlar bu yolculuğun romanı. Ne kadar sevilse de tamir olmayan o yaralı coğrafyada, Ortadoğuda geçiyor. Saraylar devrilip, meydanlar dolarken sorular kalıyor geriye. Her yola en az bir soruyla çıkılır çünkü: Bir kadın ya da bir ülke nasıl sevilir sahiden?


BENCE...

Yolu tesadüfen kesişen 4 kadının macerasını anlatıyor kitap.
Kitap isminin ise ne demek olduğu ve adının nereden geldiği okudukça sayfalarda karşınıza çıkacak. 
Yolculuğa çıkana kadar kitap ağır ilerliyor ama çölde başlayan Ortadoğu'ya uzanan yolculuğu heyecanla okuyorsunuz.
Bu arada bu kitabı erkekler mutlaka okumalı, bir kadının kalbini kırmadan önce belki yüzlerce kez düşünmeleri gerkecek!!! 
Kadınlar asla unutmaz, unutmuş gbi yaparlar...
Yazarımızın anlatımıda çok akıcı, ve son sayfalara geldiğinizde çarpıcı bir paragraf var, bakalım bulabilecek misiniz :) Söyle der gibisiniz ama o zaman heyecanı kalmaz.

İyi Okumalar.

Her günümüz kitap gibi olsun...

2 yorum:

OCAK 2021 OKUDUĞUM KİTAPLAR

Yepyeni bir yılın yepyeni ikinci ayında dermişim yarıyı geçtik yine ammavelakin bu defa çok geçerli mazeretlerim var :) Bu konulara daha son...